CTS Electronic Components ATS050BSM-1E
ATS050BSM-1E picture photo
Mfg. Part Number
ATS050BSM-1E
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 5.0MHZ 18PF SMD
Datasheet Download
ATS050BSM-1E.pdf
Availability of ATS050BSM-1E
QUANTITY
ATS050BSM-1E Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS050BSM-1E
Internal Part NumberEIS-ATS050BSM-1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATS-SM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency5MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS050BSM-1E
Related LinksATS050, ATS050BSM-1E Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
ATS050BSM-1E Details Description
Related parts for ATS050BSM-1E
ICL 10 OHM 20% 15A 30MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO220-3 datasheet.pdf
MODULE PIP 14VIN 6A ADJ SMD datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
CAM LUG BOLT datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 4.2A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3230-A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED GREEN 4MM OVAL T/H datasheet.pdf