CTS Electronic Components ATS050CSM-1E
ATS050CSM-1E picture photo
Mfg. Part Number
ATS050CSM-1E
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 5.0000MHz 30ppm Series 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ATS050CSM-1E.pdf
Availability of ATS050CSM-1E
QUANTITY
ATS050CSM-1E Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS050CSM-1E
Internal Part NumberEIS-ATS050CSM-1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationATS-SM RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATS-SM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency5MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS050CSM-1E
Related LinksATS050, ATS050CSM-1E Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
ATS050CSM-1E Details Description
Related parts for ATS050CSM-1E
CABLE TIE 40LB BLU 6.1" datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LC2MOS QUAD 28-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PWM CTRL BUS DIGITAL 18DIP datasheet.pdf
LED PINK CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 86MHZ 8WSON datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 1A TO252 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 5SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 2W datasheet.pdf