Cinch Connectivity Solutions ATT-0218-12-NNN-02
ATT-0218-12-NNN-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0218-12-NNN-02
Brief Description
ATTENUATOR 12 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0218-12-NNN-02.pdf
Availability of ATT-0218-12-NNN-02
QUANTITY
ATT-0218-12-NNN-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0218-12-NNN-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0218-12-NNN-02
Series-
Attenuation Value12dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance50 Ohm
Package / CaseN-Type In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0218-12-NNN-02
Related LinksATT-0218-, ATT-0218-12-NNN-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0218-12-NNN-02 Details Description
Related parts for ATT-0218-12-NNN-02
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K 3% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 80POS .050" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 43 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 12V datasheet.pdf