Cinch Connectivity Solutions ATT-0219-40-NNN-02
ATT-0219-40-NNN-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0219-40-NNN-02
Brief Description
ATTENUATOR 40 DB DC 18GHZ
Datasheet Download
ATT-0219-40-NNN-02.pdf
Availability of ATT-0219-40-NNN-02
QUANTITY
ATT-0219-40-NNN-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0219-40-NNN-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0219-40-NNN-02
Series-
Attenuation Value40dB
Tolerance±0.7dB
Frequency Range0Hz ~ 18GHz
Power (Watts)2W
Impedance50 Ohm
Package / CaseN-Type In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0219-40-NNN-02
Related LinksATT-0219-, ATT-0219-40-NNN-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0219-40-NNN-02 Details Description
Related parts for ATT-0219-40-NNN-02
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
IC 9-BIT GEN/CHKER 14SOIC datasheet.pdf
IC POT NV 128POS HV 10-USOP datasheet.pdf
CONN RECPT 14POS R/A TIN TAB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
STAR RING INSULKRIMP datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 3POS 3' datasheet.pdf
FIXED IND 600NH 4.6A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf