Cinch Connectivity Solutions ATT-0276-16-SMA-02
ATT-0276-16-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0276-16-SMA-02
Brief Description
ATTENUATOR 16 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0276-16-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0276-16-SMA-02
QUANTITY
ATT-0276-16-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0276-16-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0276-16-SMA-02
Series-
Attenuation Value16dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0276-16-SMA-02
Related LinksATT-0276-, ATT-0276-16-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0276-16-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0276-16-SMA-02
FIXED IND 100UH 540MA 535 MOHM datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
CAP CER 82PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
TAPE SGL-COATED FOAM 2" X 18YD datasheet.pdf
IGBT MOD CMPCT 600V 800A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
JACK SCREW HEX SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf