Cinch Connectivity Solutions ATT-0291-10-SMA-02
ATT-0291-10-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0291-10-SMA-02
Brief Description
ATTENUATOR 10 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0291-10-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0291-10-SMA-02
QUANTITY
ATT-0291-10-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0291-10-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0291-10-SMA-02
Series-
Attenuation Value10dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0291-10-SMA-02
Related LinksATT-0291-, ATT-0291-10-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0291-10-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0291-10-SMA-02
RES SMD 0.24 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 6POS R/A TIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOEIAJ datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SHRT HNG datasheet.pdf