Cinch Connectivity Solutions ATT-0291-20-SMA-02
ATT-0291-20-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0291-20-SMA-02
Brief Description
ATTENUATOR 20 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0291-20-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0291-20-SMA-02
QUANTITY
ATT-0291-20-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0291-20-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0291-20-SMA-02
Series-
Attenuation Value20dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0291-20-SMA-02
Related LinksATT-0291-, ATT-0291-20-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0291-20-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0291-20-SMA-02
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC COMM-MODE RS485 TXRX 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.601K OHM 0.3W 1506 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf