Cinch Connectivity Solutions ATT-0298-16-HEX-02
ATT-0298-16-HEX-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0298-16-HEX-02
Brief Description
ATTENUATOR 16 DB DC 26.5GHZ
Datasheet Download
ATT-0298-16-HEX-02.pdf
Availability of ATT-0298-16-HEX-02
QUANTITY
ATT-0298-16-HEX-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0298-16-HEX-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0298-16-HEX-02
Series-
Attenuation Value16dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 26.5GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseHEX In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0298-16-HEX-02
Related LinksATT-0298-, ATT-0298-16-HEX-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0298-16-HEX-02 Details Description
Related parts for ATT-0298-16-HEX-02
IC PLD 10MC 15NS 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.6A DL 16DFN datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SENSOR MTG STAND COMPONENT ARM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 460MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf