Cinch Connectivity Solutions ATT-0444-20-SMA-02
ATT-0444-20-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0444-20-SMA-02
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ
Datasheet Download
ATT-0444-20-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0444-20-SMA-02
QUANTITY
ATT-0444-20-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0444-20-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0444-20-SMA-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value20dB
Tolerance±1.5dB
Frequency Range0Hz ~ 18GHz
Power (Watts)-
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0444-20-SMA-02
Related LinksATT-0444-, ATT-0444-20-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0444-20-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0444-20-SMA-02
IDC CABLE - MSD50K/MC50F/MCS50K datasheet.pdf
CONN RING 22-26 AWG #0 BUDGET datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.59"L X 7.71"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.21K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 TRAIHAN PP datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf