| Internal Part Number | EIS-ATT-0550-06-35M-02 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | Attenuators | |
| Series | - | |
| Attenuation Value | 6dB | |
| Tolerance | ±0.5dB | |
| Frequency Range | 0Hz ~ 26.5GHz | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Impedance | - | |
| Package / Case | 3.5mm In-Line Module | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | ATT-0550-06-35M-02 | |
 | PSM-4-01 | BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 1/4" | datasheet.pdf | |
 | 0395177514 | TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM | datasheet.pdf | |