Cinch Connectivity Solutions ATT-0550-20-35M-02
ATT-0550-20-35M-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0550-20-35M-02
Brief Description
ATTENUATOR 20 DB DC 26.5GHZ
Datasheet Download
ATT-0550-20-35M-02.pdf
Availability of ATT-0550-20-35M-02
QUANTITY
ATT-0550-20-35M-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0550-20-35M-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0550-20-35M-02
Series-
Attenuation Value20dB
Tolerance±0.7dB
Frequency Range0Hz ~ 26.5GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / Case3.5mm In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0550-20-35M-02
Related LinksATT-0550-, ATT-0550-20-35M-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0550-20-35M-02 Details Description
Related parts for ATT-0550-20-35M-02
IC SYNC FIFO MEM 2KX18 64LQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 20' UHFM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 350mA (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVCMOS 28QSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.22UF 250V 10% RADIAL datasheet.pdf