TE Connectivity Raychem Cable Protection ATUM-32/8-0-STK-CS6877
ATUM-32/8-0-STK-CS6877 picture photo
Mfg. Part Number
ATUM-32/8-0-STK-CS6877
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK DUAL WALL 32MM X 4'
Datasheet Download
ATUM-32/8-0-STK-CS6877.pdf
Availability of ATUM-32/8-0-STK-CS6877
QUANTITY
ATUM-32/8-0-STK-CS6877 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATUM-32/8-0-STK-CS6877
Internal Part NumberEIS-ATUM-32/8-0-STK-CS6877
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesATUM
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio4 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied1.260" (32.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.100" (2.54mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAdhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATUM-32/8-0-STK-CS6877
ATUM-32/8-0-STK-CS6877 Details Description
Related parts for ATUM-32/8-0-STK-CS6877
CONN HEADER 22POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 300MHZ 516BGA datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf