Comchip Technology ATV02W190B-HF
ATV02W190B-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV02W190B-HF
Brief Description
TVS DIODE 19VWM 30.6VC SOD-123
Datasheet Download
ATV02W190B-HF.pdf
Availability of ATV02W190B-HF
QUANTITY
ATV02W190B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV02W190B-HF
Internal Part NumberEIS-ATV02W190B-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)19V
Voltage - Breakdown (Min)21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.54A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV02W190B-HF
Related LinksATV02W, ATV02W190B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV02W190B-HF Details Description
Related parts for ATV02W190B-HF
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 1K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO/HI 3.08V SOT-25 datasheet.pdf
FILTER DSL DUAL-LINE WALLMOUNT datasheet.pdf
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
D-650-08XT RING BZD INSUL TAPE datasheet.pdf
6CKT PICOFLEX SMT LATCHED HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf