Comchip Technology ATV02W330B-HF
ATV02W330B-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV02W330B-HF
Brief Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD-123
Datasheet Download
ATV02W330B-HF.pdf
Availability of ATV02W330B-HF
QUANTITY
ATV02W330B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV02W330B-HF
Internal Part NumberEIS-ATV02W330B-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
Voltage - Breakdown (Min)36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.75A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV02W330B-HF
Related LinksATV02W, ATV02W330B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV02W330B-HF Details Description
Related parts for ATV02W330B-HF
IC MOSFET DRVR 1/2BRDG NCH 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN F PLUG R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC TXRX RS485 RS422 SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf