Comchip Technology ATV04A330J-HF
ATV04A330J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV04A330J-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Datasheet Download
ATV04A330J-HF.pdf
Availability of ATV04A330J-HF
QUANTITY
ATV04A330J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV04A330J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV04A330J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
Voltage - Breakdown (Min)36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.5A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV04A330J-HF
Related LinksATV04A, ATV04A330J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV04A330J-HF Details Description
Related parts for ATV04A330J-HF
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
HOOK DOUBLE GRIP TEST CONN VLT datasheet.pdf
CN1 I/O CONNECTOR GN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 12.07MM datasheet.pdf
M18LNG,UNSH,NPB,16MM,PNP,NO,5M datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
PHOTODIODE datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf