Comchip Technology ATV15C8V5J-HF
ATV15C8V5J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV15C8V5J-HF
Brief Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Datasheet Download
ATV15C8V5J-HF.pdf
Availability of ATV15C8V5J-HF
QUANTITY
ATV15C8V5J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV15C8V5J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV15C8V5J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
Voltage - Breakdown (Min)9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)104.17A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV15C8V5J-HF
Related LinksATV15C, ATV15C8V5J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV15C8V5J-HF Details Description
Related parts for ATV15C8V5J-HF
IC GATE NAND 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf