Comchip Technology ATV15C900JB-HF
ATV15C900JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV15C900JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Datasheet Download
ATV15C900JB-HF.pdf
Availability of ATV15C900JB-HF
QUANTITY
ATV15C900JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV15C900JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV15C900JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.27A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV15C900JB-HF
Related LinksATV15C9, ATV15C900JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV15C900JB-HF Details Description
Related parts for ATV15C900JB-HF
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 100E 15.5KV datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 500MA 380 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 4C BRD 600V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 550V SNAP-IN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf