Comchip Technology ATV30C121JB-HF
ATV30C121JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C121JB-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C121JB-HF.pdf
Availability of ATV30C121JB-HF
QUANTITY
ATV30C121JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C121JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C121JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.54A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C121JB-HF
Related LinksATV30C1, ATV30C121JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C121JB-HF Details Description
Related parts for ATV30C121JB-HF
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO262 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
EDGECARD 112POS SMD W/O POST datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf