Comchip Technology ATV30C450JB-HF
ATV30C450JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C450JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C450JB-HF.pdf
Availability of ATV30C450JB-HF
QUANTITY
ATV30C450JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C450JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C450JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)41.27A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C450JB-HF
Related LinksATV30C4, ATV30C450JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C450JB-HF Details Description
Related parts for ATV30C450JB-HF
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 16-SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-SOIC datasheet.pdf
FAN TRAY ASSEMBLY W/6 FANS datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 240UDIMM datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.06 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf