Comchip Technology ATV30C640JB-HF
ATV30C640JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C640JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C640JB-HF.pdf
Availability of ATV30C640JB-HF
QUANTITY
ATV30C640JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C640JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C640JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)29.13A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C640JB-HF
Related LinksATV30C6, ATV30C640JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C640JB-HF Details Description
Related parts for ATV30C640JB-HF
SWITCH TOGGLE SPST 20A 250V datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH SGL 24SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE 20-24AWG THRU datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf