Comchip Technology ATV30C6V5J-HF
ATV30C6V5J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C6V5J-HF
Brief Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C6V5J-HF.pdf
Availability of ATV30C6V5J-HF
QUANTITY
ATV30C6V5J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C6V5J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C6V5J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
Voltage - Breakdown (Min)7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)267.86A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C6V5J-HF
Related LinksATV30C, ATV30C6V5J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C6V5J-HF Details Description
Related parts for ATV30C6V5J-HF
FIXED IND 1MH 1.5A 980 MOHM TH datasheet.pdf
IC PWM CTRLR BUCK 2PHASE 24-QFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:21 250MHZ 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 9A 11 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
OSC TCXO 19.68MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CBL TIE LCK ARRW MT NAT 7.8" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7.5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFFECT datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
M803 2C 2#16 PIN RECP OM datasheet.pdf
Serially Controlled, [15 V/+12 V/[5 V, 8-Channel/4-Channel, iCMOS Multiplexers/Matrix Switches IC datasheet.pdf