Comchip Technology ATV50C700J-HF
ATV50C700J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV50C700J-HF
Brief Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Datasheet Download
ATV50C700J-HF.pdf
Availability of ATV50C700J-HF
QUANTITY
ATV50C700J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV50C700J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV50C700J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)44.2A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV50C700J-HF
Related LinksATV50C, ATV50C700J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV50C700J-HF Details Description
Related parts for ATV50C700J-HF
CONN HEADER VERT 40POS .100 15AU datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM MINI3P datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 200MA 30V 1812 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
-INNER PANEL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1K OHM 1% 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf