Comchip Technology ATV50C780JB-HF
ATV50C780JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV50C780JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Datasheet Download
ATV50C780JB-HF.pdf
Availability of ATV50C780JB-HF
QUANTITY
ATV50C780JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV50C780JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV50C780JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)39.7A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV50C780JB-HF
Related LinksATV50C7, ATV50C780JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV50C780JB-HF Details Description
Related parts for ATV50C780JB-HF
IC SRAM 9MBIT 117MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
PCB SUPPORT TYPE A-B datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DISPL CTLR VERT DEFL TO220-7H datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 9A SYNC datasheet.pdf