Vishay/Dale CRCW0100100RFREL
CRCW0100100RFREL picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0100100RFREL
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
CRCW0100100RFREL.pdf
Availability of CRCW0100100RFREL
QUANTITY
CRCW0100100RFREL Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0100100RFREL
Internal Part NumberEIS-CRCW0100100RFREL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0100100RFREL
Related LinksCRCW0100, CRCW0100100RFREL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0100100RFREL Details Description
Related parts for CRCW0100100RFREL
RELAY TIMER DPDT 6-60SEC 120VAC datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MCF537X datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 51.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 44PLCC datasheet.pdf
WASHER INS GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 635MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf