TXC CORPORATION AU-26.000MBE-T
AU-26.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
AU-26.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AU-26.000MBE-T.pdf
Availability of AU-26.000MBE-T
QUANTITY
AU-26.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AU-26.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-AU-26.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAU
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AU-26.000MBE-T
Related LinksAU-26.0, AU-26.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AU-26.000MBE-T Details Description
Related parts for AU-26.000MBE-T
CONN HEADER VERT .100 36POS 15AU datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 13 OLIVE datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 5MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NATURAL SHLD datasheet.pdf
CAP CER 100UF 4V X5R 1210 datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf