ASSMANN WSW Components AU-Y1007-3-TR-R
AU-Y1007-3-TR-R picture photo
Mfg. Part Number
AU-Y1007-3-TR-R
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle USB TypeB 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal
Datasheet Download
AU-Y1007-3-TR-R.pdf
Availability of AU-Y1007-3-TR-R
QUANTITY
AU-Y1007-3-TR-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AU-Y1007-3-TR-R
Internal Part NumberEIS-AU-Y1007-3-TR-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
PackagingTray
Connector TypeUSB - B
Number of Contacts9
GenderReceptacle
SpecificationsUSB 3.0, Super Speed
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle, Horizontal
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AU-Y1007-3-TR-R
Related LinksAU-Y100, AU-Y1007-3-TR-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AU-Y1007-3-TR-R Details Description
Related parts for AU-Y1007-3-TR-R
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ETHNT 10/100 TXRX 5V 100-TQFP datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 0 8.5-11.5MM WHT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 8POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 3-15/16" datasheet.pdf
RES 97.3 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf