Cornell Dubilier Electronics AVS336M10C12T-F
AVS336M10C12T-F picture photo
Mfg. Part Number
AVS336M10C12T-F
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
AVS336M10C12T-F.pdf
Availability of AVS336M10C12T-F
QUANTITY
AVS336M10C12T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AVS336M10C12T-F
Internal Part NumberEIS-AVS336M10C12T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesAVS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)10.1 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current43mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AVS336M10C12T-F
Related LinksAVS336M, AVS336M10C12T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AVS336M10C12T-F Details Description
Related parts for AVS336M10C12T-F
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 61POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR 950NM 1.9MM datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
RES 2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 3K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 5PF 1PF 500V RADIAL datasheet.pdf