ASSMANN WSW Components AWH50G-E202-IDC-R
AWH50G-E202-IDC-R picture photo
Mfg. Part Number
AWH50G-E202-IDC-R
Brief Description
CONN PIN IDC 50POS W/ FLANGE
Datasheet Download
AWH50G-E202-IDC-R.pdf
Availability of AWH50G-E202-IDC-R
QUANTITY
AWH50G-E202-IDC-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWH50G-E202-IDC-R
Internal Part NumberEIS-AWH50G-E202-IDC-R
Cable Assemblies
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypePanel Mount
Fastening Type-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWH50G-E202-IDC-R
Related LinksAWH50G-E, AWH50G-E202-IDC-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWH50G-E202-IDC-R Details Description
Related parts for AWH50G-E202-IDC-R
RES ARRAY 13 RES 330K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .156 30POS AU datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX9937 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TL4024-1, 110VAC, PTR, 2NC+1NO+1 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
ACF 1.5MM X 10M 0.059"X33' datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.3A 15.6 MOHM datasheet.pdf