ASSMANN WSW Components AWHW-26A-0102-T
AWHW-26A-0102-T picture photo
Mfg. Part Number
AWHW-26A-0102-T
Brief Description
CONN HEADR R/A LO-PRO 26POS 30AU
Datasheet Download
AWHW-26A-0102-T.pdf
Availability of AWHW-26A-0102-T
QUANTITY
AWHW-26A-0102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWHW-26A-0102-T
Internal Part NumberEIS-AWHW-26A-0102-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Series-
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.224" (5.70mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWHW-26A-0102-T
Related LinksAWHW-26, AWHW-26A-0102-T Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWHW-26A-0102-T Details Description
Related parts for AWHW-26A-0102-T
JUMPER-H9992TR/1852BR/H9992TR12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V 10% BP 1808 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 8LINE 68UH SMD datasheet.pdf
MICRO 21C S 10" WHT FLOAT datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
220 MM EC CENTRIFUGAL FAN datasheet.pdf