ASSMANN WSW Components AWHW14G-0202-T-R
AWHW14G-0202-T-R picture photo
Mfg. Part Number
AWHW14G-0202-T-R
Brief Description
CONN HEADER LOW-PRO 14POS GOLD
Datasheet Download
AWHW14G-0202-T-R.pdf
Availability of AWHW14G-0202-T-R
QUANTITY
AWHW14G-0202-T-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWHW14G-0202-T-R
Internal Part NumberEIS-AWHW14G-0202-T-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWHW14G-0202-T-R
Related LinksAWHW14G-, AWHW14G-0202-T-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWHW14G-0202-T-R Details Description
Related parts for AWHW14G-0202-T-R
IC REG LDO ADJ 0.5A DDPAK datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 323FCBGA datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf