ASSMANN WSW Components AWLP-64/3.2-T
AWLP-64/3.2-T picture photo
Mfg. Part Number
AWLP-64/3.2-T
Brief Description
CONN DIP 64POS .1" X .1" TIN
Datasheet Download
AWLP-64/3.2-T.pdf
Availability of AWLP-64/3.2-T
QUANTITY
AWLP-64/3.2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWLP-64/3.2-T
Internal Part NumberEIS-AWLP-64/3.2-T
Cable Assemblies
Standard Package36
PackagingTray
Connector TypeRibbon Cable, DIP Header
Number of Positions64
Cable Pitch0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
FeaturesFeed Through
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWLP-64/3.2-T
Related LinksAWLP-6, AWLP-64/3.2-T Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWLP-64/3.2-T Details Description
Related parts for AWLP-64/3.2-T
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 20HTSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 20A TO220-2 datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf