Abracon Corporation AWSCR-32.00MTD-T
AWSCR-32.00MTD-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSCR-32.00MTD-T
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
RESONATOR CER 32.00MHZ W/CAP SMD
Datasheet Download
AWSCR-32.00MTD-T.pdf
Availability of AWSCR-32.00MTD-T
QUANTITY
AWSCR-32.00MTD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSCR-32.00MTD-T
Internal Part NumberEIS-AWSCR-32.00MTD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAWSCR-MTD.pdfAWSCR-MTD.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSCR-MTD
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency32MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.5%
Frequency Tolerance±0.3%
Impedance40 Ohm
Capacitance5pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm)
Height*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSCR-32.00MTD-T
Related LinksAWSCR-32, AWSCR-32.00MTD-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSCR-32.00MTD-T Details Description
Related parts for AWSCR-32.00MTD-T
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET PC CONTACT KIT GOLD datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 116V 150A TO220 datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 2200 OHM 300MA 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1600V 75A datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf