Vishay/Sprague CWR26HB226JCGB\HR
CWR26HB226JCGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226JCGB\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226JCGB\HR.pdf
Availability of CWR26HB226JCGB\HR
QUANTITY
CWR26HB226JCGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226JCGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226JCGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226JCGB\HR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226JCGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226JCGB\HR Details Description
Related parts for CWR26HB226JCGB\HR
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
RES 9.725K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 26000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf