Abracon Corporation AWSZT-20.00CV-T
AWSZT-20.00CV-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSZT-20.00CV-T
Brief Description
RESONATOR CER 20.00MHZ SMD
Datasheet Download
AWSZT-20.00CV-T.pdf
Availability of AWSZT-20.00CV-T
QUANTITY
AWSZT-20.00CV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSZT-20.00CV-T
Internal Part NumberEIS-AWSZT-20.00CV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAWSZT-CV.pdfAWSZT-CV.stp
FamilyResonators
SeriesAWSZT-CV
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance40 Ohm
Capacitance30pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1512 (3731 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSZT-20.00CV-T
Related LinksAWSZT-2, AWSZT-20.00CV-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSZT-20.00CV-T Details Description
Related parts for AWSZT-20.00CV-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 0.15A 10MLF datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-DIP datasheet.pdf
2X7P MT TAND BU ST datasheet.pdf
FLANGE FOR PJU 20X16 2/PKG datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 104 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf