Abracon Corporation AWSZT-20.00CW-T
AWSZT-20.00CW-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSZT-20.00CW-T
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
RESONATOR CER 20.00MHZ SMD
Datasheet Download
AWSZT-20.00CW-T.pdf
Availability of AWSZT-20.00CW-T
QUANTITY
AWSZT-20.00CW-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSZT-20.00CW-T
Internal Part NumberEIS-AWSZT-20.00CW-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAWSZT-CW.pdfAWSZT-CW.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSZT-CW
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance60 Ohm
Capacitance10pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSZT-20.00CW-T
Related LinksAWSZT-2, AWSZT-20.00CW-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSZT-20.00CW-T Details Description
Related parts for AWSZT-20.00CW-T
RES ARRAY 8 RES 510 OHM 16SOIC datasheet.pdf
KIT DEV FOR MT9M032 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 6POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
SNAP IN MARKERS SILVER datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 6A DPAK datasheet.pdf