Abracon Corporation AWSZT-24.00CV-T
AWSZT-24.00CV-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSZT-24.00CV-T
Brief Description
RESONATOR CER 24.00MHZ SMD
Datasheet Download
AWSZT-24.00CV-T.pdf
Availability of AWSZT-24.00CV-T
QUANTITY
AWSZT-24.00CV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSZT-24.00CV-T
Internal Part NumberEIS-AWSZT-24.00CV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAWSZT-CV.pdfAWSZT-CV.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSZT-CV
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency24MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance40 Ohm
Capacitance15pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1512 (3731 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSZT-24.00CV-T
Related LinksAWSZT-2, AWSZT-24.00CV-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSZT-24.00CV-T Details Description
Related parts for AWSZT-24.00CV-T
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 4.6NS 100VQFP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 8WSON datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf