Abracon Corporation AWSZT-25.00CV-T
AWSZT-25.00CV-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSZT-25.00CV-T
Brief Description
RESONATOR CER 25.00MHZ SMD
Datasheet Download
AWSZT-25.00CV-T.pdf
Availability of AWSZT-25.00CV-T
QUANTITY
AWSZT-25.00CV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSZT-25.00CV-T
Internal Part NumberEIS-AWSZT-25.00CV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAWSZT-CV.pdfAWSZT-CV.stp
FamilyResonators
SeriesAWSZT-CV
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency25MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance40 Ohm
Capacitance15pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1512 (3731 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSZT-25.00CV-T
Related LinksAWSZT-2, AWSZT-25.00CV-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSZT-25.00CV-T Details Description
Related parts for AWSZT-25.00CV-T
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
WRENCH SET COMBINATION 8MM-24MM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 11.91A 7 MOHM datasheet.pdf