Abracon Corporation AWSZT-25.00CW-T
AWSZT-25.00CW-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSZT-25.00CW-T
Brief Description
RESONATOR CER 25.00MHZ SMD
Datasheet Download
AWSZT-25.00CW-T.pdf
Availability of AWSZT-25.00CW-T
QUANTITY
AWSZT-25.00CW-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSZT-25.00CW-T
Internal Part NumberEIS-AWSZT-25.00CW-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAWSZT-CW.pdfAWSZT-CW.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSZT-CW
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency25MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance60 Ohm
Capacitance10pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSZT-25.00CW-T
Related LinksAWSZT-2, AWSZT-25.00CW-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSZT-25.00CW-T Details Description
Related parts for AWSZT-25.00CW-T
PATCHCORD CAT6 GRN/GRN BOOT 14' datasheet.pdf
GLIDING STAGE 114MM X 114MM datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 257TAPS 8-DFN datasheet.pdf
47 AMP BLADE RCPT HSG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO-263 datasheet.pdf
TRANSDUCER 304.8 MM 12.0 IN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 16QFN datasheet.pdf