TXC CORPORATION AX-10.000MALV-T
AX-10.000MALV-T picture photo
Mfg. Part Number
AX-10.000MALV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
AX-10.000MALV-T.pdf
Availability of AX-10.000MALV-T
QUANTITY
AX-10.000MALV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AX-10.000MALV-T
Internal Part NumberEIS-AX-10.000MALV-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±150ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX-10.000MALV-T
Related LinksAX-10.0, AX-10.000MALV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AX-10.000MALV-T Details Description
Related parts for AX-10.000MALV-T
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 333MHZ 208-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS .197 BROWN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf