Microsemi SoC AX1000-FGG484M
AX1000-FGG484M picture photo
Mfg. Part Number
AX1000-FGG484M
Brief Description
IC FPGA 317 I/O 484FBGA
Datasheet Download
AX1000-FGG484M.pdf
Availability of AX1000-FGG484M
QUANTITY
AX1000-FGG484M Order Process
Ship out your order
Specifications of AX1000-FGG484M
Internal Part NumberEIS-AX1000-FGG484M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Total RAM Bits165888
Number of I/O317
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX1000-FGG484M
Related LinksAX1000-, AX1000-FGG484M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AX1000-FGG484M Details Description
Related parts for AX1000-FGG484M
CONN CAP SEAL SIZE11 METAL CHAIN datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 800MA 65VAC/VDC RAD datasheet.pdf
EDGECARD 182PS .050 SMD W/O POST datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.1GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 308W TO247AD datasheet.pdf
RES 562 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
26500 SEALING PG FOR #2 SH CON datasheet.pdf
4700UF 10V 12,5X25 datasheet.pdf