Panasonic Electric Works AXE536124
AXE536124 picture photo
Mfg. Part Number
AXE536124
Brief Description
CONN SOCKET .4MM 36 POS SMD
Datasheet Download
AXE536124.pdf
Availability of AXE536124
QUANTITY
AXE536124 Order Process
Ship out your order
Specifications of AXE536124
Internal Part NumberEIS-AXE536124
PCN OtherA4S Series 28/May/2014
SeriesA4S
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions36
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.8mm, 1mm
Height Above Board0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXE536124
Related LinksAXE5, AXE536124 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXE536124 Details Description
Related parts for AXE536124
IC REG LDO 1.8V/2.7V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
COMPUTER SINGLE-BOARD BL2020 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 53.6OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf