Panasonic Electric Works AXE620124
AXE620124 picture photo
Mfg. Part Number
AXE620124
Brief Description
CONN HEADER .4MM 20 POS SMD
Datasheet Download
AXE620124.pdf
Availability of AXE620124
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AXE620124 Order Process
Ship out your order
Specifications of AXE620124
Internal Part NumberEIS-AXE620124
SeriesA4S
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions20
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.8mm
Height Above Board0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXE620124
Related LinksAXE6, AXE620124 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXE620124 Details Description
Related parts for AXE620124
DIODE GEN PURP 200V 16A TO220FP datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
MINIFIT CONTINUITY TST PLG DR datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOD DIODE 1200V MAGN-A-PAK datasheet.pdf
AM VS RA HDR COVER datasheet.pdf
NETWORK CABLE 4POS M12-CBL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf