Panasonic Electric Works AXG740047A
AXG740047A picture photo
Mfg. Part Number
AXG740047A
Brief Description
CONN SOCKET .35MM 40POS BRD-FPC
Datasheet Download
AXG740047A.pdf
Availability of AXG740047A
QUANTITY
AXG740047A Order Process
Ship out your order
Specifications of AXG740047A
Internal Part NumberEIS-AXG740047A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions40
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.6mm
Height Above Board0.023" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXG740047A
Related LinksAXG74, AXG740047A Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXG740047A Details Description
Related parts for AXG740047A
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 565NM GRN .250" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 105MA 45 OHM TH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 402K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf