Panasonic Electric Works AXG8200J4A
AXG8200J4A picture photo
Mfg. Part Number
AXG8200J4A
Brief Description
CONN HEADER .35MM 20POS PWR TERM
Datasheet Download
AXG8200J4A.pdf
Availability of AXG8200J4A
QUANTITY
AXG8200J4A Order Process
Ship out your order
Specifications of AXG8200J4A
Internal Part NumberEIS-AXG8200J4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions22 (20 + 2 Power)
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.6mm
Height Above Board0.018" (0.47mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXG8200J4A
Related LinksAXG82, AXG8200J4A Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXG8200J4A Details Description
Related parts for AXG8200J4A
JUMPER-H9992TR/A3047L/X 8" datasheet.pdf
RES 820K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT R/A 8POS T/H datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMSV SIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 16V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 1W datasheet.pdf