Panasonic Electric Works AXG8500J4A
AXG8500J4A picture photo
Mfg. Part Number
AXG8500J4A
Brief Description
CONN HEADER .35MM 50POS PWR TERM
Datasheet Download
AXG8500J4A.pdf
Availability of AXG8500J4A
QUANTITY
AXG8500J4A Order Process
Ship out your order
Specifications of AXG8500J4A
Internal Part NumberEIS-AXG8500J4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions52 (50 + 2 Power)
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.6mm
Height Above Board0.018" (0.47mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXG8500J4A
Related LinksAXG85, AXG8500J4A Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXG8500J4A Details Description
Related parts for AXG8500J4A
CONN HDR 4POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 150A 250/440V datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 1GHZ 28TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANT DISH HD 32DBI 4.9-5.9G 2NFEM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf