GE Critical Power AXH010A0F9-SRZ
AXH010A0F9-SRZ picture photo
Mfg. Part Number
AXH010A0F9-SRZ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W
Datasheet Download
AXH010A0F9-SRZ.pdf
Availability of AXH010A0F9-SRZ
QUANTITY
AXH010A0F9-SRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AXH010A0F9-SRZ
Internal Part NumberEIS-AXH010A0F9-SRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package250
SeriesAustin Lynx™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency95%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXH010A0F9-SRZ
Related LinksAXH010A, AXH010A0F9-SRZ Datasheet, GE Critical Power Distributor
AXH010A0F9-SRZ Details Description
Related parts for AXH010A0F9-SRZ
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
OPT FIBER 1-4 MANIFOLD BLACK datasheet.pdf
CONN MINI DIN PLUG W/1M CBL 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 2.0" datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 80W datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL datasheet.pdf