GE Critical Power AXH010A0P93-SRZ
AXH010A0P93-SRZ picture photo
Mfg. Part Number
AXH010A0P93-SRZ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 1.2V 10A 12W
Datasheet Download
AXH010A0P93-SRZ.pdf
Availability of AXH010A0P93-SRZ
QUANTITY
AXH010A0P93-SRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AXH010A0P93-SRZ
Internal Part NumberEIS-AXH010A0P93-SRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package250
SeriesAustin Lynx™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 11.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series12W
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency86%
Power (Watts) - Max12W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXH010A0P93-SRZ
Related LinksAXH010A, AXH010A0P93-SRZ Datasheet, GE Critical Power Distributor
AXH010A0P93-SRZ Details Description
Related parts for AXH010A0P93-SRZ
CONN HDR BRKWAY 44POS 2MM 8GOLD datasheet.pdf
IC DOC2000 256MB 32-DIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 10A TO220F datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 140 POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf