Susumu PRG3216P-6491-B-T5
PRG3216P-6491-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6491-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6491-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6491-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6491-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6491-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6491-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6491-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6491-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6491-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6491-B-T5
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
OSC XO 210.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
K60733A TOOL KIT datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .7W 15X11MM RECT datasheet.pdf