GE Critical Power AXH010A0Y-SRZ
AXH010A0Y-SRZ picture photo
Mfg. Part Number
AXH010A0Y-SRZ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 1.8V 10A 18W
Datasheet Download
AXH010A0Y-SRZ.pdf
Availability of AXH010A0Y-SRZ
QUANTITY
AXH010A0Y-SRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AXH010A0Y-SRZ
Internal Part NumberEIS-AXH010A0Y-SRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package250
SeriesAustin Lynx™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 11.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series18W
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max18W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXH010A0Y-SRZ
Related LinksAXH010, AXH010A0Y-SRZ Datasheet, GE Critical Power Distributor
AXH010A0Y-SRZ Details Description
Related parts for AXH010A0Y-SRZ
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
IC SBC CAN/DUAL LIN 5V 32HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
TRIM KIT 42" X 60" UMMAT AL datasheet.pdf
CONN PLUG 3P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM HERED DIFF datasheet.pdf