Panasonic Electric Works AXN380130S
AXN380130S picture photo
Mfg. Part Number
AXN380130S
Brief Description
CONN SOCKET .8MM 80POS SMD
Datasheet Download
AXN380130S.pdf
Availability of AXN380130S
QUANTITY
AXN380130S Order Process
Ship out your order
Specifications of AXN380130S
Internal Part NumberEIS-AXN380130S
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package12
SeriesP8
PackagingTube
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions80
Pitch0.031" (0.80mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights6mm, 7mm, 8mm, 13mm, 14mm
Height Above Board0.205" (5.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXN380130S
Related LinksAXN38, AXN380130S Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXN380130S Details Description
Related parts for AXN380130S
IC QUAD 2-INPUT MUX 16-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
INSERT FMALE 24POS TENSION CLAMP datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARRIER COVER datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 56 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf